ŪDENSKRISTĪBAS

Septembra pirmajā svētdienā, noslēdzoties vasarai, mums kopīgi bija iespēja piedzīvot īpašu un prieka pilnu dienu, kad Madonas Baptistu draudzē notika ūdenskristības, kurās ticību apliecināja arī mūsu līderi. Klausoties liecības īpaši bija dzirdēt, ka daudziem no kristītajiem viņu atgriešanās ceļš ir saistījies ar Ērgļa Spārniem. Piemēram, Dāvis, lai arī Jēzu pieņēma tikai Ukraiņu nometnē augusta sākumā, jau bija gatavs spert šo lielo soli ticībā. Tāpat arī mūsu Paula, par spīti garīgajiem uzbrukumiem pirms ūdenskirstībām, bija sajutusi Dieva klātbūtni un sajūtu, ka šis ir īstais solis, ko šobrīd spert. Pat Lības mamma atzina, ka daļa no viņas ticības iedrošinājuma bijuši tieši Ērgļa Spārni un meitas darbošanās nometņu centrā.

Šīs ūdenskristības bija kā liels atgādinājums mums par Dieva lielajiem plāniem un to, cik ļoti dažādos un īpašos veidos Dievs tiem izmanto Ērgļa Spārnus. Lai arī vasarās nometnēs koncentrējamies uz to, kā evaņģēlija vēsti nest bērniem, tomēr vasaras beigās redzot, ka kristīties vēlas līderi, un pat līderu vecāki, ir redzams, ka Dievs šovasar, un ikkatru vasaru, svētī un strādā pie ikviena no mums. 

‘Bija ļoti saviļņojoši būt klātesošai šajās ūdesnkristībās, jo esot blakus Paulai kā mentoram, blakus kā atbalsta personai dzīves mirkļos un redzēt kā viņa sper soļus  ticībā, nepadodas izaicinājumos, bet kā viņas sirds tik ļoti deg par Kristu un kā viņa atspīd Viņā savā ikdienā. Šie brīži ļauj saprast cik ļoti svarīgi būt klātesošiem mūsu līderiem ne tikai vasarā, būt par atbalstu, ejot ikdienas dzīvē, būt atvērtiem uzklausīt, sniegt padomu un būt blakus.’

Mārīte

Dievam visam ir savs plāns

Šīgada nometņu maratona sezonu noslēdza Angļu valodas dienas nometne Madonā, kas šogad risinājās augusta otrajā nedēļā. Nometni šogad apmeklēja tikai 19 dalībnieki. Tas no sākuma šķita ļoti neliels dalībnieku skaits, taču nedēļas laikā mēs sapratām, ka tāds ir bijis Dieva plāns un šajā nelielajā nometnē var notikt lielas lietas. Šī nedēļa bija lieliska iespēja  nometni apmeklēt arī bērniem, kuriem nepieciešama papildus uzmanība, atbalsts ikdienā, un kuri diennakts nometni nevarētu apmeklēt. Šī bija iespēja veidot personiskākas attiecības ar bērniem, iepazīt viņus tuvāk, pavadīt ar viņiem personiskāku laiku un stāstīt viņiem par Dievu.  Bērni varēja nekautrējoties sarunāties un mācīties angļu valodu, kā arī ciešāk sadraudzēties savā starpā.

Šī nedēļa nebūtu iespējama bez mūsu Amerikāņu draugiem, kas divas reizes dienā bērniem mācīja angļu valodu, caur dažādiem Bībeles stāstiem, sarunām. Viņi dalījās ar bērniem kultūras atšķirībās, veltīja daudz savas uzmanības, ko bērni arī novērtēja. Liels paldies viņiem arī šogad. Paldies, ka ik gadu nenogurstoši darbojās un rāda Dieva mīlestību šiem bērniem visdažnedažākajos veidos!

Paldies ikvienam, kas lūdza par šo nometni, kā arī atbalstīja un lūdza par visu mūsu nometņu maratonu kopumā. Šī vasara bija tiešām brīnišķīga, jo vairāk nekā 300 bērniem bija iespēja piedzīvot ticību, draudzību un jautrību Ērgļa spārnos!

БУТИ ЗАРАЗ

Jau otro gadu Ērgļu spārnos rīkojam nometni Ukrainas bēgļu bērniem, šogad tā pulcēja 53 bērnus, kas šobrīd apmetušies dažādās Latvijas pilsētās, vairākus no bērniem satikām jau otro gadu. 

Šajā nedēļā bija redzams kā bērni nometni izbauda. Itin visu, kas tajā notika – spēles, rokdarbus, dažādās atrakcijas, sarunas, kopīgās ēdienreizes, mazās grupas istabiņās, slavēšanu. Bērni ļoti ieinteresēti klausījās arī uzrunas no skatuves un stāstītās liecības. 

Šī nometne noteikti bija  izaicinājums daļai no mūsu līderiem, jo ne visi līderi labi pārvalda krievu valodu, bet ļoti daudzi bērni nerunāja angļu valodā. Valodas trūkuma dēļ, šajā nometnē būtu jāizveidojas valodas barjerai, taču tā nenotika. Līderi centās visādos veidos izteikt savas domas, bērni cītīgi klausījās, bija pacietīgi, saprotoši un palīdzēja. Un vissvarīgākais, mēs visi jutām, ka emocijas un Dieva mīlestību ne vienmēr ir jāietērpj vārdos, lai mēs visi tās spētu kopīgi just un izdzīvot. Un Dieva svētības šajā nedēļā varēja just ik uz soļa!

Šo 4 dienu laikā tika mainītas daudzas sirdis, tika iegūtas īpašas draudzības un atkal izbaudīta bērnība, kas šiem bērniem ir atņemta. Liels paldies BGI par atbalstu un to, ka nometne varēja notikt un mums bija iespēja pavadīt šo brīnišķīgo nedēļu kopā! 

Дякую! Слава Україні!

OTRA ELPA

Jūlija pēdējā nedēļā Ērgļa Spārnos notika nometne ‘Otra Elpa’, kuru apmeklē bez vecāku aprūpes palikušie bērni. Šajā gadā nometne pulcēja 49 dalībniekus no visas Latvijas, no kuriem daudzi bija nometnē bijuši jau iepriekšējos gadus, tomēr aptuveni tikpat nometni apmeklēja pirmo reizi. Šī nometne ik gadu ir emocionāli grūtākā vadītājiem, bērni dalās savos pārdzīvojumos un stāstos, jaunieši ne vienmēr vēlas piedalīties aktivitātēs. Tomēr šī nometne arī emocionāli ļoti piepilda un ik gadu varam redzēt cik ļoti Dievs šajā nometnē darbojās. Izmaiņas bērnos un viņu uzvedībā ir acīmredzamas, jau pēc pirmajām nometnes dienām viņi ar prieku dejo, dzied slavēšanas dziesmas, aizrautīgi spēlē spēles, klausās teiktajā no skatuves, pavada laiku sarunās ar vadītājiem. Mājās braucot daudziem līst asaras. 

Viņi izvēlās attiecības savā starpā nometnē veidot citādas, iejūtīgākas, saprotošākas un mierīgākas, jo kā viņi paši saka: ‘Mēs esam nometnē, šeit ir citādāk!’. Mēs cenšamies šīs attiecības ar jauniešiem uzturēt arī ārpus nometnes, lai viņiem būtu tik ļoti nepieciešamā uzticības persona un kāds, kas viņiem var stāstīt Evaņģēliju un rādīt Mīlestību arī ikdienā! 

Milzīgs paldies ikvienam, ar kura atbalstu šī nometne varēja notikt! Liels paldies par jūsu lūgšanām! Dievs ik gadu darbojas un dara lielas lietas šajos jauniešos! Paldies, ka dodat iespēju viņiem dzirdēt Labo vēsti un piedzīvot šo neaizmirstamo nedēļu nometnē!

“Sākumā šķita, ka man trāpījusies viena no nesaliedētākajām komandām, kāda pa ilgiem laikiem bijusi. Puiši ar meitenēm nebija savienojami. Taču ejot laikam tas mainījās…Kad visa komanda stāvējām rindā, lai brauktu ar zipline, viens no komandas pušiem uzkāpis augšā teica, ka tālāk vairs neies un kāps atpakaļ lejā, nepagāja ne sekunde, kad visa komanda uzmundrināja viņu un teica: “ Tu to vari!!”, neviens neīgņojās par to, ka tas aizņem tik daudz laiku, ka viņš “nekustās”, visi ļāva viņam pārvarēt bailes un atbalstīja viņu. Tas tiešām bija sirdi sildošs moments, ko atcerēšos vēl ilgi!” 

Agne

IESPĒJA RAKT DZIĻĀK

Šovasar pēc mazo bērnu nometnes, savu maratonu turpinājām ar jauniešiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Šī nometne pēdējos gadus ilgst 5 dienas, jo var just, ka jauniešiem ir ļoti svarīgs šis kopīgais laiks, šis laiks, kuru viņi pavada arī domājot par lietām, par kurām ikdienā netiek pievērsta tik liela uzmanība, jaunieši atveras emocionāli.  Katru gadu paliek arvien interesantāk, jo šajā nometnē liela daļa jauniešu ir tie paši, kas izauguši no nometnes 11-13 gadus veciem bērniem, viņi ir dzirdējuši evaņģēliju un gatavi ‘rakt dziļāk’. Liela daļa jauniešu pazīst vadītājus, pazīst nometņu centru, atcerās slavēšanu un ar lielu nepacietību gaida, kad varēs piedzīvot šīs emocijas atkārtoti. Šogad bija īpašs prieks dzirdēt cik daudzi jaunieši interesējās par iespēju kalpot nometnē nākamgad arī paši. 

Mēs ik nometni jūtam jūsu lūgšanas un esam pateicīgi par tām! Bērni atbrauc atvērti un gatavi  dzirdēt par Jēzu. Jūsu lūgšanas jūtamas arī mūsu vadītāju enerģijā, kas tiek atjaunota ik nedēļu, lai mēs visi varētu pilnvērtīgi kalpot! 

“Visizteiktāk tieši 14-18 gadu jauniešu nometnē redzams tas, kā ikviens ikdienā uztur kaut kāda veida fasādi, lai netiktu sāpināts, vai izskatītos spēcīgāks nekā patiesībā. Arī šogad man bija iespēja redzēt jauniešus atklājam daļiņu pašiem no sevis, iespēja redzēt patiesus smaidus un prieku. Tie kuri sākumā skeptiski skatījās uz notiekošo, beigās dejoja un dziedāja līdzi. Šī nometne man bija kā saldais ēdiens. Es varēju satikt jauniešus, kuri uz nometnēm brauc jau vairākus gadus, redzēt, kā viņi ir auguši, kā veidojas viņu personības. Man ir liels prieks pavadīt laiku ar viņiem, jo tur nav nekā uzspiesta – es esmu kā draugu lokā, turklāt varu caur to pagodināt Dievu, kas sagādā lielu gandarījumu un nāk gan man, gan viņiem par svētību.”

Patriks

ARĪ MAZAJAM IR LIELA NOZĪME

Šīgada mazākā nometne jūlija pirmajā nedēļā notika bērniem vecumā 7 līdz 8 gadiem, un tajā piedalījās 26 bērni un 19 vadītāji. Šajā nometnē bija svarīgi, ka bērni ir sadalīti mazākās grupiņās, jo viņiem nepieciešama individuālāka pieeja, ko mēs arī spējām nodrošināt. Bija jūtams, ka vadītāju dažādība ļauj bērniem atrast sev vispiemērotāko, sirdij tuvāko vadītāju, cilvēku kuram pieķerties un uzticēties nometnes laikā. Šīs bija brīnišķīgas dienas gan vadītājiem, gan bērniem, kopā baudot laiku, spēlējoties, dziedot slavēšanas dziesmas un iepazīstot tuvāk gan vienam otru, gan, iespējams, pirmo reizi dzirdot par Jēzu.

Milzīgs paldies ikvienam par lūgšanām, lai ari nometnieki bija pavisam maziņi, tie jutās mīlēti, saprasti un vadītāji spēja atrast gan kopīgu valodu, gan spēku viņiem veltīt tik lielu daļu sevis!

“Man ir palicis atmiņā, ka no manas komandas mazās meitenes bija teikušas, ka gribot džemperi ar nometnes logo. Pēdējā dienā atskrien pie manis viena no meitenītēm un prasa : ”Vai patiešām Mellene man atdeva savu džemperi?” Es nezināju, ko atbildēt viņai, tāpēc uzmeklēju Melleni, lai pārliecinātos. Marta uzzināja, ka patiešām ir sadzirdēta un tikusi pie džempera. Viņa bija tiiiik laimīga. Pēc tam uzzināju no meitenītes  māsas, ka viņa šajā džemperī arī pēc nometnes staigā visu laiku! Man noteikti atmiņā paliks tas prieks un smaids, kad izteiktā vēlme tik ātri un negaidīti piepildījās! “ 

Paula C.

PAMANĪT UN BŪT BLAKUS

Mūsu nometņu maratonu turpināja jau otrā bērnu nometne, kurā piedalījās 60 bērni vecumā 9 līdz 10 gadi. Šīs nometnes sākumā bija jūtams, ka mums kā vadītājiem ir jāpiedomā pie tā, ka šie bērni ir mazāki nekā bērni iepriekšējā nometnē. Bija jāspēj to pamanīt un pielāgoties. Tomēr mums izdevās atrast īstos veidus kā aizsniegt šos bērnus, kā sadraudzēties, kā kopīgi priecāties, kopīgi padomāt un pavadīt brīnišķīgas 4 dienas kopā. 

Šajā nedēļā mūs apciemoja Ļuba un Slaviks no Ukrainas, kuri vadīja brīnišķīgu rokdarbu laiku, kā arī bērniem bija iespēja izmēģināt šaut ar loku, kas aizrāva tiešām daudzus. Rokdarbu laikā daudzi bērni izvēlējās veidot Ukrainas atbalstu simbolizējošus darbiņus. Bija prieks redzēt, ka, lai arī daudzi no bērniem nespēja sarunāties ar viesiem no Ukrainas, tas komunikācijai netraucēja un kopā tika pavadīts svētīgs laiks. 

Šī bija brīnišķīga nometne un mēs patiešām pateicamies par jūsu lūgšanām! Nākamā nometne paredzēta  7-8 gadu veciem bērniem. Mēs novērtētu jūsu lūgšanas par gudrību mūsu vadītājiem, kā arī mieru nometnieku vecākiem. Paldies! 

“Nometnē izjutu īpašu mirkli,  kad man izdevās ieviest uzticību kādas mazas meitenes sirdī. Šo meiteni jau ievēroju pirmajā nometnes dienā, pirmajās stundās, ko visi kopā pavadījām. Viņa bija ļoti klusa un nobijusies, ne ar vienu citu nerunāja. Man kļuva skumji un es viņā ieraudzīju sevi pašu – mazu biklu meitenīti, kas ir viegli ievainojama. Uzreiz sapratu, ka man viņai jābūt blakus, ka tas nav vienkārši pirmais kautrīgums, kas prasti bērniem ir sākumā.  Tā nu laiks gāja un es biju viņai blakus, runājos un spēlēju spēles, reizēm pat vienkārši sēdējām kopā un klusējām. Līdz beidzot mēs kļuvām par draudzenēm un viņa mani no visas sirds iemīlēja un nometnes beigās negribēja laist vaļā. Gribēja vēl brīdi palikt apskāvienā.  Vislielākā dāvana bija dzirdēt viņas smieklus un redzēt smaidu pēdējā nometnes vakarā. To sajūtu līdz galam nevar aprakstīt, to var tikai piedzīvojot saprast.”  

Paula S.

MARATONS IR SĀKTS!

Šī gada lielo nometņu maratonu šogad atklāja nometne bērniem 11 līdz 13 gadu vecumā. Nometņu centrā uzņēmām 63 bērnus no dažnedažādām Latvijas pilsētām, lai kopā pavadītu brīnišķīgu laiku. Jau no nometnes pirmās dienas bija jūtams, ka šī nometne būs izdevusies, jo visi ļoti ātri sadraudzējās, bija gatavi piedalīties aktivitātēs un baudīja ik mirkli kopā. 

Nometnieki bija sadalīti četrās komandās, kurās vienoti cīnījās gan dažādās stafetēs, gan saliedēšanās uzdevumos. Bērniem ļoti patika gan kārtīgi izdejoties pie šīsvasaras nometnes jaunās dejas, gan peldēties, gan rīta un vakara tikšanās laikā klausīties runātājos un runāties grupiņās.

Šīs nedēļas īpašais brīdis nometniekiem noteikti bijaciemiņš – Latvijas hokeja izlases spēlētājs Miks Indrašis, kas šīgada maijā palīdzēja piedzīvot latviešiem vēsturisku momentu – kopā ar Latvijas komandu ieguva bronzas medaļu Pasaules hokeja čempionātā. Indrašis atbildēja uz bērnu jautājumiem, sniedza autogrāfus un izbaudīja dažādas nometnes spēles. 

Šis ir tikai vasaras sākums! Nākamie šajā piedzīvojumā metīsies  9 līdz 10 gadus veci bērni! Paldies ikvienam, ka lūdzat par nometniekiem un vadītājiem šajā vasarā un atbalstāt mūs! Viens no spilgtākajiem momentiem, kas tika piedzīvots, bija pēdējā vakara tikšanās laikā, kad pēc slavēšanas, tikām vadīti lūgšanā, lai ieaicinātu Jēzu savās sirdīs. Pirmajā brīdī tikai daži kautrīgi atkārtoja vārdus, kas tika izteikti, bet jau pēc neilga brīža vairāki bērni vienoti un skaļā balsī pieņēma Jēzu. Tajā brīdi mani pārņēma liels saviļņojums – “skrēja skudriņas”, acīs sariesās asaras un likās, ka mūs visus pāršalc liela Dieva mīlestība, parādot to, cik daudz mēs pa šīm dienām varam izdarīt.”

Betiņa

MĒS ESAM GATAVI


Esam aizvadījuši brīnišķīgu apmācības nometni, kopīgi mācoties jaunas lietas, praktiski gatavojot nometņu centru vasarai, kā arī pavadot laiku svarīgās nodarbībās, ko vadīja komanda no Bendas, ASV.

Šajā nedēļā katrs individuāli centāmies saprast savas stiprās un vājās puses, domājām par to kā ikkatrs no mums ir svarīgs kopīgā komandas darbā, domājām kā savas stiprās puses izmantot dažādu situāciju risināšanai, dzirdējām vairākas īpašas liecības, un vēl daudz svarīgu lietu. Amerikāņu komanda bija lielisks piemērs praksē, kur varējām redzēt kā lieliski darboties kā vienotai komandai, darboties mīlestībā un 100% nodoties tam, ko darām. Šīs nedēļas laikā kopīgos spēkos paveicām pēdējos nepieciešamos darbus, lai nometņu centrs jau šajā nedēļā būtu pilnvērtīgi sagatavots 65 nometniekiem, kas jau kravā somas! Salikām galvas kopā, lai izdomātu kādu jaunu spēli un atcerētos kādu sen aizmirsto. Kā arī kopā pavadījām laiku lūgšanās, slavēšanā un īpašās sarunās. Kopīgi pavadītās dienas bija svētība ikvienam no mums, kas bija kā lielisks sākums vasarai, milzīgs iedrošinājums un svarīgs atgādinājums par nozīmīgo.

Paldies ikvienam, kas šajā nedēļā bija kopā ar mums. Īpašs paldies komandai no Bendas, ASV, kas dalījās, priecājās un bija ar mums visu šo nedēļu! Paldies par jūsu lūgšanām, mēs tās jūtam ik dienas! Un esam patiesi priecīgi, ka šonedēļ jau gaidāma pirmā nometne 11-13 gadus veciem bērniem. Mēs novērtētu jūsu lūgšanas par ikvienu dalībnieku un vadītāju!